Święto Niepodległości

Jak co roku nasza szkoła obchodziła bardzo uroczyście dzień odzyskania niepodległości -11 listopada. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego oraz pieśni szkoły. Następnie uczniowie przedstawili patriotyczny program artystyczny, który zrobił ogromne wrażenie na zebranych. Publiczność gromko oklaskiwała przede wszystkim śpiew debiutującego w tym roku szkolnym chóru chłopięcego. Następnie wygłosił przemówienie pan Tadeusz Augustyn – przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Ryglicach, który na tej uroczystości reprezentował Burmistrza Ryglic Pana Pawła Augustyna. Po wysłuchaniu przemówienia i montażu słowno-muzycznego udaliśmy się na Marsz Niepodległości i Apel Poległych na cmentarz wojskowy. Uroczystą akademię przygotowały panie Agnieszka Solarz, Anna Sieruga, a nad oprawą muzyczną czuwała pani Izabela Ilcewicz.