Klasa 3a w Teatrze Współczesnym w Krakowie na spektaklu „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

Uczniowie klasy 3a na widowni teatru współczesnego w Krakowie w oczekiwaniu na rozpoczęcie spektaklu.

Dnia 9 listopada 2021 r. uczniowie klasy 3 a wraz z panią wicedyrektor oraz wychowawczynią udali się na wycieczkę do Krakowa. W stolicy Małopolski głównym celem był Teatr Współczesny,
w którym o godz. 1500 rozpoczął się spektakl będący sceniczną adaptacją utworu H. Loftinga pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.
Dawno temu w maleńkim angielskim miasteczku żył człowiek o wielkim sercu. Był dobrym lekarzem i pomagał wielu ludziom, jednak nad wyraz kochał zwierzęta. Dbał o nie, jak o własne dzieci, a nawet nauczył się z nimi rozmawiać. Tak spokojnie mijał im czas, lecz wkrótce miało wydarzyć się coś, co zmieni ich życie w wielką przygodę. Czy bohaterowie wydostaną się z kłopotów? Czy doktor szczęśliwie wróci do domu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi przynosi dzieło znanego angielskiego pisarza. Teatr Współczesny jak zawsze, tak i tym razem zaskoczył wymagającą publiczność oryginalnymi rozwiązaniami scenicznymi. Doskonała gra aktorska, bogata scenografia, znakomite efekty dźwiękowe, przejmująca muzyka stworzyły przepiękną opowieść o najważniejszych wartościach w życiu człowieka: przyjaźni, szacunku, życzliwości. Sztuka wszystkim bardzo się podobała i nagrodzona została gromkim brawami zachwyconej widowni. Po 1,5 – godzinnym pobycie w teatrze, który bez wątpienia okazał się ważną nauką, niesamowitą przygodą oraz świetną zabawą, trzecioklasiści pod czujnym okiem opiekunów udali się w drogę powrotną. Ok. godz. 1900 pełni wrażeń wrócili do swoich domów.