Czwartoklasiści na wycieczce.

W dniu 1 października 2021 r. uczniowie klas IV a,b wraz z opiekunami udali się na wycieczkę, której celem było poszerzenie wiedzy historycznej i ekologicznej. Zadowoleni i uśmiechnięci usiedli w wynajętym autokarze i udali się do Trzcinicy , w której znajduje się Skansen Archeologiczny – Karpacka Troja. Na miejscu wzięli udział w warsztatach pt. „ Słowiańskim ornamentem zdobione”. Podczas nich własnoręcznie ozdabiali ekotorbę, którą zabrali ze sobą do domu. Następnie zwiedzali wystawę, po czym pod bacznym okiem przewodnika przeszli przez park archeologiczny z rekonstrukcjami dwóch osad oraz grodziska, wysłuchując niezwykle ciekawej historii Karpackiej Troi, którą później mieli okazję zobaczyć podczas projekcji filmu. Z Trzcinicy wszyscy udali się do Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach. Czekała tam nowoczesna interaktywna forma przekazu informacji na temat gatunków zwierząt i roślin zamieszkujących region Pogórza Karpackiego, ekspozycja ornitologiczna, pogórzańska łąka, batyskaf, modele dużych drapieżników. Dużym zainteresowaniem cieszyła się łódź podwodna z rakietami, którą uczniowie przemierzali rzekę Białą, poznając jej mieszkańców i zagrożenia. Po dużej dawce wiedzy czekało już tylko ognisko integracyjne oraz jak przystało na 1 października zabawy związane Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia.